OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOTBALOVÉHO KLUBU

Letní přestávka je u konce, o tomto víkendu se rozběhne nová sezóna. Hamerský fotbal, který letos oslavil dvanáct let od založení klubu, do ní vstoupí s pěti kolektivy.

V loňské sezóně naše A mužstvo dospělých suverénně vyhrálo Okresní přebor, a proto se letos můžeme těšit na historicky první sezónu v krajských soutěží - I.B třída Kraje Vysočina. Ve skupině máme od nového ročníku nám známé soupeře z našeho okresu (TJ Sokol Bohdalov, SK Pernštejn Nedvědice), ale také nové soupeře, čekají nás týmy z Třebíčska, Jihlavska či Havlíčkobrodska. Kádr mužstva zůstal pohromadě, v kolonce odchodů je prázdno, navíc do tréninkového procesu se postupně zapojuje uzdravený středopolař Patrik Němec (dlouhodobé zranění kolene). Doufáme, že se našim hráčům bude v nové soutěži dařit, optimismus nám dodal Krajský pohár, kde jsme se probojovali do čtvrtfinále soutěže. Zde jsme se na svém hřišti utkali s týmem FC Náměšť nad Oslavou, ten je pasován na černého koně Krajského přeboru (nejvyšší soutěž v kraji). V zápase jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme prohráli po penaltovém rozstřelu.

Rezerva mužů v loňské sezóně do posledních kol bojovala o druhé postupové místo ve své soutěži. Především na vynikající jaro je potřeba navázat a všichni věříme, že se to podaří. Nejvýznamnější změna nastala na pozici trenéra, kde Jaroslava Krejčího nahradil František Martaus, který trenérsky prošel kluby jako SFK Vrchovina či FC Žďas Žďár nad Sázavou. Kádr opustil Michal Petrik a Miloslav Gregar (přestup TJ Sokol Polnička), naopak přišel Jakub Martaus (přestup z TJ Pohledec) a Jakub Uhlíř (obnovení činnosti). V nové sezóně se můžeme těšit na tři velká derby - s TJ Sokol Polnička, TJ Velká Losenice a nově i rezervním týmem SK Transformátor Počítky.

Velká změna nastala také u mládežnických mužstev, náš klub se dohodl na dlouhodobé spolupráci s TJ Velká Losenice. A proto již letos jsme obnovili kategorii starší přípravka (ročník narození 2009-2010), kde naše kluky doplní několik hráčů z Velké Losenice. Ti budou společně bojovat jako jeden tým v Okresním přeboru, trenérsky tým povedou Tomáš Havlíček a Pavel Kamarád.

Stejná situace je i u mladší přípravky (ročník narození 2011-2012), opět holky a kluci z obou klubů budou společně bojovat v Okresním přeboru. Zde budou jako trenéři působit Jiří Kolarik a nově Kamil Suský, který již má za sebou několik úspěchů u mládežnických mužstev v našem klubu.

V nejmladší kategorii benjamínků nám vloni k naší velké radosti přibyla spousta dětí. O jejich přípravu se bude starat dvojice trenérů - Ivo Sojma a Petr Vašek. Byli bychom v klubu moc rádi, kdyby se třeba v řadách bývalých fotbalistů nebo i rodičů objevil další dobrovolník, který by vypomohl ve funkci trenéra nebo jen jako pomocník při trénincích našich nejmenších fotbalistů.