OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOTBALOVÉHO KLUBU

Letní přestávka je u konce, o tomto víkendu se rozběhne nová sezóna v okresních soutěžích. Hamerský fotbal, který letos slaví deset let od založení klubu, do ní vstoupí se čtyřmi kolektivy.

V okresním přeboru bude bojovat A mužstvo dospělých a půjde již o sedmou sezónu v přeboru za sebou. Oproti loňskému ročníku tým doplnili uzdravený Pavel Novotný (dlouhodobé zranění ramena) a Marek Houba, který se vrátil ze zahraničí. Do útoku se navíc podařilo přivést útočníka Jakuba Sobotku. V kolonce ztrát je bohužel obránce Filip Řebík, který si v červnu poranil koleno a čeká ho tak půlrok bez fotbalu. Ve skupině máme od nového ročníku dva nové soupeře - Sokol Křoví, které sestoupilo z I.B třídy (náhrada za Sokol Bohdalov - naopak postup do krajských soutěží) a Baník Dolní Rožínka, která postoupila z Okresní soutěže (náhrada za Jiskru Vír - sestup o patro níže).

Rezerva mužů v loňské sezóně na poslední chvíli dokráčela k záchraně v Okresní soutěži a všichni věříme, že tento neúspěch se letos nebude již opakovat. Nejvýznamnější změna nastala na pozici trenéra, kde Michala Peterku nahradil úspěšný mládežnický trenér Jaroslav Krejčí, který v loňském roce dovedl naše starší žáky k titulu přeborníka okresu. V sezóně budou mimo jiné na naše hráče čekat i dvě velká derby, a to s nováčky soutěže - Sokol Polnička a Velká Losenice.

Starší přípravka předváděla v loňské sezóně velmi dobré výkony. Letos se trenér Nikola Bula, který začal spolupracovat s dalším úspěšným mládežnickým trenérem Kamilem Suským, rozhodl přihlásit své svěřence o kategorii výše, a tak se na hřišti v Hamrech můžeme těšit na zápasy mladších žáků, kteří budou náš klub reprezentovat v Okresním přeboru.

V nejmladší kategorii benjamínků nám vloni k naší velké radosti přibyla spousta dětí. O jejich přípravu se bude starat dvojice trenérů - Jiří Kolarik a Pavel Novotný. Byli bychom v klubu moc rádi, kdyby se třeba v řadách bývalých fotbalistů nebo i rodičů objevil další dobrovolník, který by vypomohl ve funkci trenéra nebo jen jako pomocník při trénincích našich nejmenších fotbalistů.